ZAPISZ SIĘ

O nas

NASZA HISTORIA

Misja Poślij Mnie

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to było urodzić się i wychować podczas pierestrojki 1989 r., Solidarności, aksamitnej rewolucji lub innych rewolucyjnych elementów, które zmieniły historię?

Widzieliśmy, jak wszystko wokół nas zmienia się w zastraszającym tempie, a ludzie zmuszeni są w krótkim czasie przejść od gospodarki planowej do systemu wolnego rynku. Od tego czasu wiele się zmieniło.

 

Zmiany w systemach społecznych i politycznych w latach 90. nie były łatwe. 

Były one szczególnie trudne dla osób starszych.

Najsłabsi są ci, którzy najbardziej odczuwają ból, czyli starzy, chorzy, byli więźniowie gett i obozów koncentracyjnych, wdowy i sieroty.

Pod koniec lat 90-tych Kazimierz i Dorota Barczukowie rozpoczęli posługę wśród Żydów w Polsce, Rosji, Ukrainie, Mołdawii, Gruzji, Tadżykistanie, której głównym celem była pomoc humanitarna.

Szybko okazało się, że pomoc ludziom przeradza się w pomoc najważniejszą - duchową.

Z tego powodu w 1998 roku powstała Fundacja Humanitarna Chewra, a dzięki współpracy ludzi z Polski i innych krajów realna pomoc dotarła do tysięcy potrzebujących.W tę działalność zaangażowały się różne organizacje społeczne, fundacje, kościoły i prywatni darczyńcy z kraju, a także z wielu państw świata.

Skala tej pomocy jest czasami trudna do uwierzenia.

W latach 1989–2006 około 1,6 miliona radzieckich Żydów wyemigrowało do Izraela z byłego Związku Radzieckiego. Fundacja Chevra odgrywa w tym kluczową rolę.

Misja Poślij Mnie została założona 20 lat temu przez Kazimierza i Dorotę Barczuków.

Nazwa została zainspirowana Izajaszem 6:8, gdzie Izajasz mówi: „Oto jestem, poślij mnie”.

 

 

Sprawdź nas: